INFORMACIÓN

O vindeiro día 12 de novembro terá lugar a celebración da festividade do DIVINO MAESTRO.
-O horario da xornada escolar será de 9:00 a 13:00 horas.
-Quedan suspendidas as actividades da xornada de tarde.
Leer más...

INFORMACIÓN

O vindeiro 31 de outubro non haberá xornada lectiva por celebrar o "Día do Ensino"
Leer más...

INFORMACIÓN

Dado que algúns venres de novenbro e decembro son festivos, o Obradoiro Científico queda desprazado para as seguintes datas:
- Sábado 23 de novembro de 10.30 a 11.30 (4º--> 6º de E. Primaria)
- Sábado 23 de novembro de 11.30 a 12.30 (1º--> 3º de E. Primaria)

 - Sábado 14 de decembro de 10.30 a 11.30 (4º --> 6º de E. Primaria)
 - Sábado 14 de decembro de 11.30 a 12.30 (1º--> 3º de E. Primaria)
Leer más...

ACTIVIDADES EXTRAESCOLARES 2019/20




SOMOS ARTISTAS


LUNS: 17:00 - 18:00


- Ariana López Miragaya 5º EI
- Sara Diéguez Álvarez 4º EI
- Manuel Pérez Cordero 4º EI
- Kiara María López Mato 5º EI
- Noa López De La Fuente 6º EI
- Carla Prieto Expósito 6º EI
- Andrés Blanco Devesa 5º EI
- Aitana María Pérez Rigueiro 6º EI
     - Vera Currás Burgo 6º EI
     - Manuel Castro Burgo 4º EI

LISTA DE ESPERA:
 - Beatriz Santeiro Díaz 6º EI
  - Sofía Espiñeira Rodríguez 6º EI
  - Iria Garea Prieto 6º EI
   - Sofía López Arias 4º EI



A actividade comeza o día 7 de outubro.



             
DIVINO MAESTRO


MÉRCORES de 16:00-17:00

- Angela Mera Vázquez 5ºEP
- Cinthia Teijeiro Varela 1º ESO
- Ariadne Fernández Peña 2º ESO
- Gonzalo  Besteiro Gómez 2º ESO
- Alejandro Díaz Alcazar Rey 2º ESO
- David Saavedra Sarandeses 2º ESO
- Samuel Saavedra Sarandeses 1º ESO
-  Lucía Vázquez López 2º ESO
- Marta Abuín Rebolo 2ºESO
- Monserrat González González 2º ESO
- Noa Vázquez Jato 2º ESO
- Azul Laura Turpo 6º EP
- Ainoa Caamaño Vázquez 5º EP
- Aroa Ranero Perez 6ºEP
- Jeray Fernández Peña 4º ESO
- Adrián Carracedo Freire 4º ESO
- Yaiza Milagros Amancio Campos 5º EP
- María López Prado 2º ESO
- Nuria Díaz Muguerza 6º EP
- Carmen Rodríguez Piñeiro 2º ESO
- Ainhoa Cano Cervantes 2º ESO
- Álex Martínez Méndez 4ºESO
- Iván Martínez Méndez 4ºESO
- Azariel Rojo Maseda 2ºESO



A actividade comeza o día 2 de outubro.


   
XOGANDO COA INFORMÁTICA

MÉRCORES 17:00-18:00

-Miguel Anxo Negro Rilo 5º EP
-Ángela Mera Vázquez 5ºEP
-Lola Mera Vázquez 1ºEP
-Valeria López Guitián 2º EP
-Brais López Quitián 5º EP
    - Andrea Corral Gallego 5º EP
    - María Sánchez Vega 5º EP
- Daniela Núñez Castedo 5ºEP
-      Eva Luaces Adrio 3º EP
-      Iago Álvarez Pernas 5º EP
-      Azul Laura Turpo 6º EP
-      Ricardo Abraham Laura Turpo 1º EP
-      Leo Xavier Pérez De Los Rios 2º EP
-      Stephania Fletcher Bellas 6ºEP
-      Sarai Teijeira Rodríguez 5º EP

LISTA DE ESPERA:
-      Eymi Rashelly Espinal Campos 1º EP
-      Nuría Díaz Muguerza 6º EP
-      Valería Rivas Iglesias 1º EP
-      Uxía Iglesias García 4º EP
-      Gabriel Sindin Pereira  3º EP
-      Claudia Sanchez Aira 1º EP
-      Carmen Castro Burgo 1º EP
-      Thays Fernández Cabo 1º EP
-      Alma María Varela Prado 1º EP
-      Marc Grueira Rojas 3º EP
-      Jorge Varela Iglesias 1º EP

A actividade comeza o día 2 de outubro.

XOGOS POPULARES
LUNS 16:00-17:00

- Ariana López Miragalla 5º EI
- Mateo Coñago Gómez 2ºEP
- Ricardo Abraham Laura Turpo 1º EP
    - Hugo López Arias 2º EP
     -Izán Ferro García 2º EP
     -Adriana Pereiro López 2º EP
- Martina Pereiro López 6º EI
- Leo Xavier Pérez De Los Rios 2º EP
- Alejandro Caldeiro Martínez 6º EI
- Marcos Caldeiro Martínez 2º EP
- Iker Ranero Pérez 2ºEP
- Aroa Espiñeira Valcarcel 2º EP
- Andrés Rodríguez Expósito 2º EP
- Mario López Pazos 5º EI
- Pablo Vázquez López 2ª EP
- Kiara María López Mato 5º EI
- Noa López de la Fuente 6º EI
- Carla Prieto Expósito 6º EI
- Andrés Blanco Devesa 5º EI
- Daniella López Álvarez 5º EI
- Sofía Castro Villanueva 5º EI
- Aitana María Pérez Rigueiro 6º EI
- Emna Argerey López 5º EI
- Roberto López Sánchez 1º EP
- Brais Fernández Gil 1º EP
- Mía Fernández Gil 5º EI

LISTA DE ESPERA:
- Alma María Varela Prado 1º EP
- Xoán Painceiras Taboada 6º EI
- Ana Painceiras Taboada 4º EI
- Mario Fenández Lombao 6º EI
- Claudia Fernández Lombao 2º EP
- Andrés Vila Villanueva 5º EI
- Marina Gallego Pérez 5º EI
- Amy Fleitas Olguín 2º EP


- Sofía Espiñeira Rodríguez 6º EI
- Jorge Varela Iglesias 1º EP
A actividade comeza o 7 de outubro (ximnasio)

DEPORTES DE RAQUETA
XOVES 16:00 -17:00

-      Azul Laura Turpo 6º EP
-      Ainara Gorgoso Férnandez   4º EP
-      Nahir Gorgoso Fernández 4º EP
-      María Besteiro Mosquera 4º EP
-      Nuria Díaz Muguerza 6º EP
-      Uxía Iglesias García 4º EP
-      Iker Luguilde Fernández 5º EP
-      Iago Vázquez Devesa 4º EP
-      Shaila Buján Grandío 4º EP
-       
A actividade comenza o 3 de outubro

KARATE
-      Lola Mera  Vázquez 1º EP
-      Alejandro Marqués Díaz 3º EP
-      Ricardo Abraham Laura Turpo 1º EP
-      Naiara Pérez Ferreiro 3º EP
-      María Besteiro Mosquera 4º EP
-      Alex Teijeira Rodríguez 6º EI
-      Laura González Blanco 4º EP
-      Vera Currás Burgo 6º EI
-      Claudia Sánchez Aira 1º EP
-      Beatriz Santeiro Díaz 6º EI
-      Kristian Rodríguez Abella 1º EP
-      Sofía Espiñeira Rodríguez 6º EI
-      Jorge Varela Iglesias 1º EP
-      Maite Aisleem Amagueña Valencia 1º EP
-      Roberto López Sánchez 1º EP
-      Valería Rivas Iglesias 1º EP





DIVINICHEF
LUNS  16:00 -17:00

-      Marcos Carballido Rodríguez 3º EP
-      Miguel Anxo Negro Rinlo 5º EP
-      Angela Mera Vázquez 5ºEP
-      Brais López Guitián 5º EP
-      Andrea Corral Gallego 5º EP
-      María Sánchez Vega 5º EP
-      Carla Balado Carballal 3º EP
-      Daniela Núñez Castedo 5º EP
-      Alejandro Bello Aranda 3º EP
-      Eva Luaces Adrio 3º EP
-      Daniela Seivanne Díaz 5º EP
-      David Blanco Abeledo 5º EP
-      Azul Laura Turpo 6º EP
-      Yanira Fernández Vázquez 5º EP

LISTA DE ESPERA:
-      Lucía Núnez Morandeira 5º EP
-      Ainoa Caamaño Vázquez 5º EP
-      Naiara Pérez Ferreiro 3º EP
-      Candela Díaz Ferreiro 6º EP
-      Javier Sampedro Castro 5º EP
-      Laura Rouco Fernández 5º EP
-      Sofía Reyes Rodríguez 5º EP
-      Isabel Plaza López 3º EP
-      Sarai Teijeira Rodríguez 5º EP
-      Lara García Otero 3º EP
-      Yaiza Milagros Amancio Campos 5º EP
-      Raúl López Pena 5º EP
-      Nuria Díaz Mugerza 6º EP
-      Daniel Poyo Gayoso 3º EP
-      Uxía Iglesias García 4º EP
-      Karen García Expósito 3º EP
A actividade comenza o 7 de outubro


RED- CURTA

- Cristina Carballido Rodríguez 1º ESO
- David Díaz González 2º ESO
- Samuel Rodríguez Rio 3º ESO
- Nieves Álvarez Viña 3º ESO
- Cinthia Teijeiro Varela 1º ESO
- Manuel Varela Failde 1º ESO
- Ariadne Fernández Peña 2º ESO
- Luís López Sánchez 2º ESO
- Gonzalo  Besteiro Gómez 2º ESO
- Alejandro Díaz Alcazar Rey 2º ESO
- Lucía Vázquez López 2º ESO
- Sonia Árias Rodríguez 2º ESO
- Sofía Agra Rey 1º ESO
- María Álvarez Pernas 2º ESO
- Elena Pérez López 1º ESO
- Jeray Fernández Peña 4º ESO
- Candela González Ferreiro 4º ESO


LISTA DE ESPERA:
-      Aroa Casanova Méndez 1º ESO
-      María López Prado 2º ESO
-      Adrían Carracedo Freire 4º ESO
-      Melaris Sánchez Melo 1º ESO
-      Jonathan Seijas Rojo 3º ESO
-      Yanira Eiros Iglesias 1º ESO
-      Aarón Grueira Castiñeira 2º ESO

A actividade comenza o 1 de outubro






OBRADOIRO DE DIVULGACIÓN CIENTÍFICA

O PRIMEIRO VENRES DE MES.

VENRES 16:00-17:00 de 4º EP a 6º EP

VENRES 17:00-18:00 de 1º EP a 3º EP
-      Mateo Rodríguez Rio 6º EP
-      Antía  Novoa Purriños 5ºEP
-      Aroa Ranero Pérez 6ºEP
-      Javier Sampedro Castro 5ºEP
-      Rubén Blanco García 6ºEP
-      Laura González Blanco 4º EP
-      Uxía Iglesias García 4º EP

10 PRAZAS VACANTES
 
-      Marcos Carballido Rodríguez 3ºEP
-      Lola Mera Vázquez 1º EP
-      Carla Balado Carballal 3º EP
-      Eva Luaces Adrio 3º EP
-      Hugo López Arias 2º EP
-      Izán Ferro García 2º EP
-      Adriana Pereiro López 2º EP
-      Marcos Caldeiro Martínez 2ºEP
-      Isabel Plaza López, 3º EP
-      Ana Plaza López 1º EP
-      Lara García Otero 3ºEP
-      Sara Besteiro Lage 3º EP
-      Mateo Villaverde Ferreiro 2º EP
-      Andrés Rodríguez Expósito 2º EP
-      Pablo Vázquez López 2º EP
-      Kristian Rodríguez Abella 1º EP
-      Marc Grueira Rojas 3º EP

1 PRAZA VACANTE




COMEZA O 4 DE OUTUBRO




STEM Lab ESO

-      David Saavedra Sarandeses 2º ESO
-      Icía Quiroga González 1º ESO
-      Emna Lis Vázquez 1º ESO
-      Sofía Agra Rey 1º ESO
-      Elena Pérez López 1º ESO
-      Pablo Pérez López 1º ESO
-      Nuria Fenández López 1º ESO
-      Adrien Merrick Medina Bantog 1º ESO
-      Aaron Grueira Castiñeira 2º ESO

10 PRAZAS VACANTES
A actividade comenza o 7 de outubro


-       

ROCKBOTIC E.S.O

Viernes  16:00-17:00

Nieves Álvarez Viña 3º ESO
Adrien Merrick Medina Bantog 1ºESO
Diego Gay González 3ºESO
Tomás Quiroga González 1º ESO

Prazas vacantes 10
A actividade comenza o 4 de outubro ( sempre que teña un mínimo de 8 alumnos)



ROCKBOTIC E.P.

Martes 17:00-18:00 (3ºEP a 4ºEP)

Sergio Bello Aranda 3º EP
Mateo Sufuentes Fente 3º EP
Gabriel Sindín Pereira 3º EP
Marc Grueira Rojas 3º EP
   
Prazas vacantes 10

Martes 17:00-18:00 (5ºEP a 6ºEP)

Miguel Anxo Negro Rilo 5ºEP
Brais López Guitián 5ºEP
Iago Álvarez Pernas 5ºEP
David Blanco Abeledo 5ºEP
Candela Díaz Ferreiro 6ºEP
Javier Sampedro Castro 5ºEP
Aroa Ranero Pérez 6ºEP
Rubén Blanco García 6ºEP
Juan David Díaz Cordoba 6º EP
Prazas vacantes 6

A actividade comenza o 1 de outubro ( sempre que teña un mínimo de 8 alumnos)

Venres 16:00-17:00 (1º EP a 2º EP)
Valeria López Guitián 2ºEP
Adriana Pereiro López 2ºEP
Ízan Ferro García 2ºEP
Hugo López Arias 2ºEP
Leo Xavier Pérez De Los Rios 2º EP
Marcos Caldeiro Martínez 2º EP
Mateo Villaverde Ferreiro 2º EP
Pablo Vázquez López 2º EP
Andrés Rodríguez Expósito 2ºEP
Lucas Climent Vila 1º EP
A actividade comenza o 4 de outubro


ESCOLA DE IDIOMAS

COMENZA O 1 OUTURBRO

EDUCACIÓN INFANTIL: Ready for a Story!  Martes e xoves 16:00- 17:00

4º /5º/6º EI
1ª EP 17:00-18:00

Ainhoa Teijeiro López 4º EI
Manuel Pérez Cordero 4º EI
José María Latas Iglesias 4º EI
Manuel Castro Burgo 4º EI
Keyla Fernández Cabo 4º EI
Alejandra Aldaríz Fiugeiras 4º EI
     Juan Manuel Municio Guillén 4º EI
      Hugo López Pérez 5º EI
      Vera Currás Burgo 6º EI
      Carla Prieto Iglesias 5º EI

   VACANTES 3 PRAZAS
 

Lola Mera Vázquez
Lucas Climet Vila
Valeria Rivas Iglesias
Ana Plaza López
Carmen Castro Burgo
Claudia Sánchez Aira
Thays Fernández Cabo
Alma Mª Varela Prado
Jorge Varela Iglesias

    QUEDA VACANTE 3 PRAZAS

3º/4º Ed. Primaria: Ready for a Story! 
Martes e xoves 16:00- 17:00

Carla Balado Carballal 3ºEP
Mateo Sufuentes Fente 3ºEP
Isabel Plaza López 3ºEP
Lara  García  Otero 3º EP
Gabriel Sindín Pereira 3º EP
Nuria Otero Rodríguez 3º EP
Poyo Gayoso Daniel 3º EP
   
VACANTES 6 PRAZAS







5º e 6º Ed. Primaria: Cambridge. Martes e xoves 16:00- 17:00

Ángela Mera Vázquez 5º EP
Miguel Anxo Negro Rilo 5º EP
Daniela Núñez Castedo 5ºEP
Bruno Seijas Alvite 5º EP
Diego Manuel López Regueiro 6ºEP
Candela Díaz Ferreiro 6ºEP
Aroa Ranero Pérez, 6ºEP
Stephania Fletcher Bellas 6ºEP
Rubén Blanco García 6ºEP
   
  VACANTES 3 PRAZAS

1º/  2º E.S.O. Cambridge. Martes e xoves 17:00- 18:00

Sofía Agra Rey 1º ESO
Emma Lis Vázquez 1º ESO
Nuria Fernández López 1º ESO
Carmen Rodríguez Piñeiro 2ºESO
Luís López Sánchez 2ºESO
Lucía Vázquez López 2º ESO

VACANTES 5 PRAZAS








Leer más...