Todos os rapaces e rapazas da ESO desfrutaron este luns dunha visita á antiga mina de ouro explotada polos romanos. Ademais de visitar a aula arqueolóxica e as galerías de Orellán; As Médulas foron escenario dun concurso fotográfico do que se saberá o fallo do xurado nos vindeiros días. A continuación, desprazáronse a Ponferrada, onde se divertiron á vez que coñecían a capital berciana participando nunha xincana fotográfica. #lasmedulas #ponferrada
Leer más...
Actividades extraescolares ( actualización)
SOMOS ARTISTAS
LUNS: 17:00 - 18:00
Juan
Manuel Municio Guillén 4ºEI
Ariadna
López Miragaya 4º EI
Xoan
Painceiras Taboada 5º EI
Fátima Srttoug López 4º EI
Castro
Burgo Carmen 6º EI
Ricardo
Abraham Laura Turpo 6º EI
Emma
Argerey López 4º EI
Eimi
Rashelley Espinal Campos 6º EI
Beatriz
Santeiro Díaz 5º EI
Sofía
Espiñeria Rodríguez
COMPLETO
A actividade comeza o día 1 de outubro.
DIVINO MAESTRO
MÉRCORES de 16:00-17:00
Carmen Rodríguez Piñeiro 1ºESO
Angela Mera Vázquez 4ºEP
Nuria Díaz Muguerza 5ºEP
Aroa Ranero Perez 5ºEP
Cinthia Teijeiro Varela 6ºEP
David Saavedra Sarandeses 1ºESO
Samuel Saavedra Sarandeses 6ºEP
Azariel Rojo Maseda 1ºESO
Álex Martínez Méndez 3ºESO
Iván Martínez Méndez 3ºESO
Lucía Vázquez López 1º ESO
Marta Abuín Rebolo 1ºESO
Jeray Fernández Peña 3º ESO
Ariadne Fernández Peña 1º ESO
Soraya Neira Cortegoso 2º ESO
Adrián Carracedo Freire 3º ESO
David Fernández García 3º ESO
Azul Laura Turpo 5º EP
Ainhoa Cano Cervantes 1º ESO
Iker Lugilde Fernández 4º EP
David Fernández García 4º ESO
Unai Lugilde Fernández 6º EP
Ainoa Camaño Vázquez 4º EP
A actividade comeza o día 3 de outubro.
XOGANDO COA INFORMÁTICA
MÉRCORES 17:00-18:00
Shaila Buján Grandio 3ºEP
Ángela Mera Vázquez 4ºEP
Isabel Plaza López 2ºEP
Dante Castello López 6ºEP
Nuria Díaz Muguerza 5ºEP
Cinthia Teijeiro Varela 6ºEP
Samuel Saavedra Sarandeses 6ºEP
Karen García Exposito 2ºEP
Stephania Fletcher Bellas 5ºEP
Azul Laura Turpo 5ºEP
Daniela Núñez Castedo 4ºEP
Sarai Teijeira Rodríguez 4º EP
Yaiza Milagros A. Campos 4º EP
Hugo Ferro Domínguez 3º EP
Brais López Quitián 4º EP
Anxo Negro Rinlo 4º EP
COMPLETA
A actividade comeza o día 3 de outubro.
XOGOS POPULARES
LUNS 16:00-17:00
Marcos Caldeiro Martínez 1º EP
Alejandro Caldeiro Martínez 5º EI
Hugo López Árias 1ºEP
Izan Ferro García 1ºEP
Iker Ranero Pérez 1ºEP
Adriana Pereiro López 1ºEP
Martina Pereiro López 5º EI
Andrés Rodríguez Expósito 1º EP
Mateo Coñago Gómez 1ºEP
Daniel Poyo Gayoso 2ºEP
Warlind Scrill Peguero Alcantara 1ºEP
Noa López de la Fuente 5º EI
Ricardo Abraham Laura Turpo 6ºEI
Aroa Espiñeira Valcárcel 1º EP
Kristian Rodríguez Abella 6ºEI
Pablo Vázquez López 1ª EP
Carla Prieto Expósito 5º EP
VACANTES 2 PRAZAS
A actividade comeza o 1 de outubro
(ximnasio)
DEPORTES DE RAQUETA
XOVES 17:00 -18:00
Dante Castello López 6ºEP
Sofía Agra Rey 6º EP
Rubén Blanco García 5ºEP
Elena Pérez López 6ºEP
Pablo Pérez López 6ºEP
Cinthia Teijeiro Varela 6ºEP
Samuel Saavedra Sarandeses 6ºEP
Cristina Carballido Rodríguez 6ºEP
Candela Díaz Ferreiro 5ºEP
Stephanía Fletcher Bellas, 5ºEP
Azul Laura Turpo 5ºEP
Nuria Fernández López 6ºEP
Pablo Vázquez López 6ºEP
VACANTES
2 PRAZAS
A actividade comenza o 4 de outubro
NENOOS- ÁBACO
VENRES
17:00-18:00
Juan
Manuel Municio Guillen 4º INF
Lucas
Climent Vila 6º INF
Claudia
Sánchez Aira 6º INF
POÑERSE
EN CONTACTO CON NENOOS PARA SABER SI A ACTIVIDADE SE LEVARÁ A CABO
NO CENTRO OU NAS SÚAS INSTALACIÓNS.
Abrirase outro prazo en setembro.
A actividade comenza o 19 de outubro
preguntar a responsable de NENOOS.
OBRADOIRO DE DIVULGACIÓN
CIENTÍFICA
O
PRIMEIRO VENRES DE MES.
VENRES 16:00-17:00 de 4º EP a 6º EP
|
VENRES 17:00-18:00 de 6º EI a 3º EP
|
-
Aroa
Ranero Pérez 5ºEP
-
Antía Novoa Purriños 4ºEP
- Rubén
Blanco García 5ºEP
- Elena
Pérez López 6ºEP
- Pablo
Pérez López 6ºEP
- Cristina
Carballido Rodríguez 6ºEP
- Brais
López Guitián 4ºEP
- Anxo
Negro Rilo 4ºEP
- Azul
Laura Turpo 5ºEP
- Daniela
Seivane Díaz 4ºEP
- Icía
Quiroga González 6º EP
- Javier
Sampedro Castro 4ºEP
- Sarai Teijeira Rodríguez 4º EP
- Daniela Núñez Castedo 4º EP
- Lucía Núñez Morandeira 4º EP
- David
Blanco Abeledo 4ºEP
COMPLETO
|
-
Isabel
Plaza López, 1º EP
- Naiara
Pérez Ferreiro 2ºEP
- Eva
Luaces Adrio 2ºEP
- Marcos
Caldeiro Martínez 1ºEP
- Lara
García Otero 2ºEP
- Sara
Besteiro Lage 2ºEP
- Ana
Plaza López 6º EI
- Alejandro
Bello Aranda 2ºEP
- Sergio
Bello Aranda 2ºEP
- Carla
Balado Carballal 2ºEP
- Marcos
Carballido Rodríguez 2ºEP
- Valeria
López Guitián 1ºEP
- Samuel
Martínez García 3ºEP
- Uxía
Iglesias García 3º EP
- Laura
González Blanco 3ºEP
- Uxía
Iglesias García 3º EP
- Mateo
Sufuentes Fente 2º EP
COMPLETO
Lista de espera:
-
Carla Arias Varela 3º EP
- Mar Grueira Rojas 2º EP
|
COMEZA O 2 DE NOVEMBRO
ROCKBOTIC E.S.O
Martes
16:00-17:00
Diego Gay
González 2ºESO
Miguel Barja
Lamela 2ºESO
Samuel
Vázquez Posada 2º ESO
Andrés Mera
Piñeiro 3ºESO
Nieves
Álvarez Viña 2º ESO
Marta
Cotillo Viña 2º ESO
ROCKBOTIC E.P.
Martes 17:00-18:00 (3ºEP a 4ºEP)
Javier
Sampedro Castro 4ºEP
Brais
López Guitián 4ºEP
Iago
Álvarez Pernas 4ºEP
David
Blanco Abeledo 4ºEP
Anxo
Negro Rilo 4ºEP
Daniela Núñez Castedo 4ºEP
Martes
17:00-18:00 (5ºEP a 6ºEP)
Rubén
Blanco García 5ºEP
Aroa
Ranero Pérez 5ºEP
Nuria
Díaz Muguerza 5ºEP
Pablo
Vázquez López 6ºEP
Candela
Díaz Ferreiro 5ºEP
Juan David Díaz Córdoba 5ºEP
Comeza
o 2 de outubro
Venres
16:00-17:00 (1º EP a 2º EP)
Isabel Plaza López 2ºEP
Eva
Luaces Adrio 2ºEP
Marcos
Caldeiro Martínez 1ºEP
Hugo
López Arias 1ºEP
Ízan
Ferro García 1ºEP
Adriana
Pereiro López 1ºEP
Andrés
Rodríguez Expósito 1ºEP
Marcos
Carballido Rodríguez 2ºEP
Pablo
Vázquez López 1º EP
Valeria
López Guitián 1ºEP
Mateo
Villaverde Ferreiro 1ºEP
Uriel Pallares Freire 1ºEP
Marc
Grueira Rojas 2º EP
COMEZA O 19 OUTUBRO
ESCOLA DE IDIOMAS
COMENZA O 2 OUTURBRO
EDUCACIÓN
INFANTIL: Ready for a Story! Martes e xoves 16:00- 17:00
4º EI/5º EI
|
6º EI
|
Juan
Manuel Municio Guillén 4º EI
Daniela
Balado Carballal 5º EI
Vera
Currás Burgo 5º EI
Anaia
Laicha Moya Rodríguez 4º EI
Carla
Prieto Iglesias 4º EI
QUEDAN VACANTES 7 PRAZAS
|
Ana
Plaza López 6º EI
Daniela
Coll García 6º EI
Alma
Varela Prado Mª 6º EI
Lucas
Climent Vila 6º EI
Carmen
Castro Burgo 6º EI
Thays
Fernández Cabo 6ºEI
Valeria
Rivas Iglesias 6º EI
Beltrán
Fernández Ascariz 6º EI
Claudia
Sánchez Aira 6ºEI
Eymi
Rashelly Espinal Campos 6º EI
Jorge
Varela Iglesias 6º EI
QUEDA VACANTE 1 prazas
|
1º / 2º Ed. Primaria: Ready for a
Story!
Martes e xoves 17:00- 18:00
Isabel
Plaza López 2ºEP
Lara
García Otero 2ºEP
Carla
Balado Carballal 2ºEP
Daniel
Poyo Gayoso 2ºEP
Mateo
Sufuentes Fente 2ºEP
Gabriel
Sindín Pereira 2º EP
VACANTES
6 PRAZAS
3º/ 4º Ed.
Primaria: Cambridge. Martes e xoves 16:00- 17:00
María
Sánchez Vega 4ºEP
Iago
Álvarez Pernas 4ºEP
David
Blanco Abeledo 4ºEP
Anxo
Negro Rilo 4ºEP
Samuel
Martínez García 3ºEP
Daniela
Núñez Castedo 4ºEP
Laura
González Blanco 3ºEP
Uxía Iglesias García 3º EP
Yaiza Milagros Amancio Campos 4º
EP
Uxía Fernández Pérez 3º EP
2 vacantes
5º e 6º Ed.
Primaria: Cambridge. Martes e xoves 16:00- 17:00
Diego
Manuel López Regueiro 5ºEP
Sofía
Agra Rey 6ºEP
Rubén
Blanco García 5ºEP
Aroa
Ranero Pérez, 5ºEP
Candela
Díaz Ferreiro 5ºEP
Stephania
Fletcher Bellas 5ºEP
Emma
Lis Vázquez 6ºEP
Nuria
López Fernández 6ºEP
FALTAN 4 PRAZAS
1º/ 2º E.S.O. Cambridge. Martes e xoves 17:00-
18:00
Carmen
Rodríguez Piñeiro 1ºESO
Luís
López Sánchez 1ºESO
Hugo
Veiga Vázquez 2ºESO
Lucía Vázquez López 1º ESO
Jonathan
Devesa López 1ª ESO
FALTAN 5 PRAZAS
OBRADOIRO DE BAILE Y EXPRESIÓN CORPORAL
Isabel Plaza López 2ºEP
Cinthia Teijeiro Varela 6ºEP
Karen García Expósito 2ºEP
María Besteiro Mosquera 3ºEP
Uxía Iglesias García 3º EP
Mateo Sufuentes Gente 2º EP
Faltan 12 alumnos
A actividade comeza o 1 de outubro
Suscribirse a:
Entradas (Atom)